Zawodnicy dyscypliny muchowej Okręgu PZW Sieradz na zawodach III Muchowym Grand Prix Polski 7-9.06.2024 Dunajec

Trzecie zawody z cyklu GPX w dyscyplinie muchowej odbyły się w dniach 7-9.06.2024 na rzece Dunajec. Teren zawodów to trzy odcinki : pierwszy to tzw. "górny" OS od Krościenka do ujścia Ochotnicy, drugi - powszechnie dostępny odcinek od ujścia Ochotnicy do mostu w Gołkowicach i trzeci to tzw. "dolny" OS dostępny także dla spinningistów. Tradycji czerwcowej stało się zadość i w piątek w nocy spadło dużo deszczu w górnej części rzeki, więc rano powitał nas zabrudzony, gliniasty nurt przez dziesiątki małych potoków wpadających do rzeki. Oznaczało to znaczne utrudnienie znalezienia miejsc pobytu ryb i trudności w brodzeniu ze względu na zerową widoczność przeszkód w wodzie. Łowiliśmy w niewielu miejscach dostępnych w wodzie lub wręcz z brzegu - do wieczora woda stopniowo się oczyszczała. Drugiego dnia o godz. 4 rano przyszła ogromna ulewa i zbrudziła rzekę ekstremalnie - nastąpiła kumulacja zjawiska. O trudności świadczy fakt, że  połowa z 32 zawodników nie złowiła żadnej ryby, zaś  tylko 6-ciu  więcej niż jedną rybę na sektorze dolnym.  Ostatecznie zespół zajął 9 miejsce drużynowe na 27 drużyn startujących.

Organizator niestety nie spisał się od strony logistycznej - odległość między skrajnymi stanowiskami to około 40 kilometrów, co skutkowało łącznym pokonanym dystansem 1200 km w ciągu 3 dni spędzonym na dojazd i rozwożenie zawodników.

Team Muchowy Okręgu